• slajd.a
  • slajd.i
  • slajd.b
  • slajd.c
  • slajd.d
  • slajd.e
  • slajd.f
  • slajd.g
  • slajd.h

Inne artykuły:

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Godka krakowska- festiwal gwary i tradycji- amfiteatr przy ZSP w Modlnicy - 17 czerwca 2018
Festiwal Godki Krakowskiej
Podgląd
Posprzątajmy Naszą Gminę
Posprzątajmy Naszą Gminę
Podgląd
Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z wolnej Polski!
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
Podgląd
Piknik Ekologiczny "Graj w Zielone"
Podgląd
Zajęcia pozalekcyjne w szkołach
Podgląd
Jedenstka Niepodległościowa
View Image
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
View Image

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

XV Dni Gminy Wielka Wieś

Piętnasty raz mieliśmy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnej zabawy na Dniach Gminy Wielka Wieś. W tym roku odbyły się one 7 i 8 lipca na boisku sportowym LKS Orzeł 1948 Bębło. Największą publiczność zgromadziły koncerty muzyczne. Gwiazdą XV Dni Gminy Wielka Wieś była Sylwia Grzeszczak, która obchodzi w tym roku 10 lecie pracy artystycznej. Jej  piosenki śpiewa cała Polska, a płyty w mig pokrywają się diamentem. Dzisiaj już wiemy, że Pani Sylwia zdecydowanie na to zasługuje. Połączenie delikatnej postury i bardzo mocnej osobowości od razu pozytywnie wpłynęło na publiczność, która z łatwością dała się wciągnąć w muzyczną podróż, okraszoną pięknym wokalem.

  

Wśród mieszkańców coraz większą popularność zdobywa disco polo, dlatego na scenie Dni Gminy pojawił się również Czadoman, znany m. in. z przebojów  „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana”, czy też „Bliźniaczki”.  Czadoman to niezwykle energetyczny wykonawca, dlatego dobra taneczna zabawa, przy jego utworach była gwarantowana.

 

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogło i w czasie Dni Gminy zabraknąć elementów związanych z obchodami tej rocznicy. W sobotę dzieci własnoręcznie wymalowały dla Niepodległej ogromną białą czerwona flagę. A potem odwiedził nas ogromny patriotyczny smok -„Sum Wspaniały”, który przywędrował niemal wprost z krakowskiej Parady Smoków. Smoka zbudowali uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bęble, a pomysłodawcom było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic. Dzieci miały swój czas w niedzielę, kiedy Pani Anna Kukawska, znana m.in. z programu „Policjantki i Policjanci”, wraz z zespołem przywitała wszystkie dzieci na koncercie pt.  „W  naszej bajce”.  Najmłodsi korzystali z warsztatów i zabaw prowadzonych przez profesjonalnych animatorów, m.in. zdobili pierniki, księżniczki robiły sobie korony, bawili się też w piasku kinetycznym i ciastolinie, a starsi malowali sprejami graffiti oraz uczestniczyli w corocznie goszczącym już festiwalu kolorów.

Dni Gminy to także moment kiedy pokazujemy nasze rodzime talenty, dlatego na scenie wystąpi Orkiestra Dęta GOKiS, z towarzyszeniem młodych artystów, którzy uczęszczają na zajęcia indywidualne do GOKiS.

           

 

Co roku także gra dla nas młody dobrze zapowiadający się zespół, w tym roku była to krakowska grupa „ Bez reszty”. Wiele ciekawych inicjatyw na terenie Gminy dzieje się dzięki współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Z tego powodu w czasie imprezy zagościli ze swoimi pokazami strażacy OSP Bębło wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesna Gmina Wielka Wieś. Pokaz strażacki, był podsumowaniem rocznego projektu „4 minuty”, dzięki któremu udało się przeszkolić mieszkańców gminy w zakresie pierwszej pomocy. Podsumowanie było też odpowiednim momentem do rozdania nagród w ogłoszonych w ramach projektu konkursach m.in. w konkursie filmowym.

Trudno nie zauważyć, że rok 2018 to szczególny rok dla LKS Orzeł 1948 Bębło. Sportowcy z Bębła nie tylko zaprosili nas w  „progi boiska” na czas Dni Gminy, ale także w tym czasie obchodzili 70 rocznicę powstania swojego klubu. Dlatego w niedzielę nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla Zarządu Klubu, Sponsorów oraz wszystkich zaangażowanych w jego działalność.

 

Rokrocznie Święto Gminy Wielka Wieś gromadzi wielu mieszkańców Gminy oraz przybyłych gości, dziękujemy, że po raz kolejny spędzili Państwo z nami te dwa pogodne dni.

Dziękujemy także Zarządowi LKS "Orzeł 1948" Bębło za użyczenie swojego boiska, a także OSP Bębło i OSP Będkowice za zabezpieczenie p. poż. imprezy, pokazy pożarnicze oraz kierowanie ruchem na dojazdach i parkingach.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów i dobroczyńców w tym do:

Firmy Suez, Krakowskiego Banku Spółdzielczego oddziału Wielka Wieś, Firmy Amstal, Sklepu Lewiatan Wielka Wieś, Nico odzież i obuwie, Sklepu Lewiatan Bębło, Firmy Kruk Usługi Pogrzebowe, Kamieniarstwo i Kwiaciarnia,  Hotelu Witek, Kwiaciarni w Białym Kościele Pani Ewy Wałuszko, oraz dla Państwa Bąbka, Cukierni Stochalski, Michaliny Bojan, Piotra Goraja, Anety Wnęk, Macieja Górnikiewicza, Arkadiusza Nęcki, Michała Krawczyka, Zbigniewa Morawca, a także dla dyr. SP Bębło Pani Lucyny Kurek

Nieoceniona była także pomoc w pracach przygotowawczych: ekipy technicznej oddelegowanej z Urzędu Gminy Wielka Wieś oraz Referatu Promocji i Rozwoju.

Wszystkim dziękujemy!

 

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.