• slajd.a
 • slajd.i
 • slajd.b
 • slajd.c
 • slajd.d
 • slajd.e
 • slajd.f
 • slajd.g
 • slajd.h

Inne artykuły:

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Godka krakowska- festiwal gwary i tradycji- amfiteatr przy ZSP w Modlnicy - 17 czerwca 2018
Festiwal Godki Krakowskiej
Podgląd
Posprzątajmy Naszą Gminę
Posprzątajmy Naszą Gminę
Podgląd
Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z wolnej Polski!
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
Podgląd
Piknik Ekologiczny "Graj w Zielone"
Podgląd
Zajęcia pozalekcyjne w szkołach
Podgląd
Jedenstka Niepodległościowa
View Image
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
View Image

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

Festiwal Godki krakowskiej 2018

 

Śladem zeszłego roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz ze Stowarzyszeniem Bene Tibi są organizatorami Festiwalu gwary i tradycji - Godka krakowska, który odbędzie się 17. 06.2018 w amfiteatrze na terenie ZSP w Modlnicy. Festiwal oparty jest głównie na konkursach związanych
z gwarą i tradycją ziemi krakowskiej. Po zeszłorocznych sukcesach mieszkańców Gminy Wielka Wieś,
z których jesteśmy bardzo dumni, zachęcamy, aby i tym razem włączyć się do czynnego udziału
w Festiwalu. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki:

 1. Konkurs teatralny „Godka krakoska w dziełach scenicznych”: dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, w scenach teatralnych partnerować będą zawodowi aktorzy. Można będzie wybrać scenę z „Wesela” St. Wyspiańskiego lub „Od Bronowic do Racławic” Marii Rokoszowej (wg. powieści „Racławice” Włodzierza Tetmajera). Zgłoszenia do 30 maja na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Konkurs „Najbardziej wygodanej pary”- zabawny test oparty o „Słownik bronowski” Włodzimierza Tetmajera. Zgłoszenia do 10 czerwca na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Konkurs Gwary Krakowskiej, czyli godki – gawędziarze, mówcy, duety i tria zaprezentować swoje gawędy, skecze lub humorystyczne scenki w języku gwarą. Nie ma kategorii wiekowych, młodsi i starsi uczestnicy będą prezentować się na równych prawach. Tekst nie może być dłuższy niż 4 minuty. Zgłoszenia do 30 maja na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 4. Konkurs kulinarny na tradycyjny sernik krakowski dla miłośników wypieków. Oceniany będzie smak i uroda wypieku. Na wypieki czekamy w dniu imprezy, natomiast warto zgłosić swój udział wcześniej na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 5. Konkurs na strój inspirowany krakowskim strojem ludowym, żeby było pięknie, kolorowo, tradycyjnie. Najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone. Zgłoszenia w dniu konkursu w namiocie organizatora.
 6. Konkurs na tradycyjny, krakowski strój ludowy pod hasłem „Z albumu Tetmajera”. Ma to być strój zbliżony do tych uwiecznionych ręką twórcy. Zgłoszenia w dniu konkursu w namiocie organizatora.
 7. Konkurs fotograficzny pod hasłem – „Krakowiacy świętują 100-lecie niepodległości", zgłoszenia w formie załącznika do maila należy przesłać do 30 maja na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 8. Konkurs poetycki - na wiersz, fraszkę lub limeryk o tematyce związanej z 100 –leciem odzyskania niepodległości, pisany gwarą, zgłoszenia w formie załącznika do maila należy przesłać do 30 maja na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , do 30 maja.
 9. Konkurs piosenki śpiewanej gwarą dla dzieci w wieku szkolnym z klas od 0 do III. Zgłoszeni w GOKiS, do 30 maja
 10. Finałem festiwalu będzie maraton krakowiaka. Każdy będzie mógł tańczyć do upadłego. Zapisy par będą przyjmowane do pierwszej nuty krakowiak granego przez kapelę w dniu Festiwalu. Przewidziano także kategorie dla najmłodszych, zachęcamy do zgłaszania zorganizowanych grup szkolnych, ale można także przyjść indywidualnie.

 

 Ponadto organizatorzy przygotują „Śpiewnik krakowski” i zadbają o wspólne gwarzenie do muzyki na żywo, granej przez kapelę ludową.

Dodatkowe informacje i regulaminy znajdują się na stronie : https://krakowskagodka.pl/ w zakładce "Konkursy".

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.