• slajd.a
  • slajd.i
  • slajd.b
  • slajd.c
  • slajd.d
  • slajd.e
  • slajd.f
  • slajd.g
  • slajd.h

Inne artykuły:

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Dożynki Parafialne w Modlniczce 27.08.2017
Dożynki Parafialne w Modlniczce
Podgląd
Prace wykonane przez młodzież na zajęciach z malarstwa.
Prace malarskie
Podgląd
Jedenastka Niepoległościowa
Podgląd
Akcja Charytatywna
Akcja Charytatywna
Podgląd
Dożynki w Wierzchowiu
Dożynki w Wierzchowiu
Podgląd

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

XIV DNI GMINY WIELKA WIEŚ - DZIĘKUJEMY, ŻE BYLI PAŃSTWO Z NAMI

                               

XIV Dni Gminy Wielka Wieś na boisku sportowym LKS Sportowiec Modlniczka, swoim interaktywnym, artystycznym pokazem „Przygód Pirata Drabinki” rozpoczęła Fundacja Teatr Kubika. Baśniowy statek przypłynął z odległej krainy a w nim piraci, którzy pod wodzą kapitana Drabinki przywieźli skarby z wakacyjnych przygód. Piracki statek przemierzając niemal cały teren imprezy dopłynął do przystani, czyli barwnego cyrkowego namiotu, gdzie w arcyśmiesznym spektaklu pt.: "Akcja Operacja", pirat Drabinka postanowił zostać lekarzem, a do swoich operacji angażował widzów, tych małych ale także i tych dorosłych. Kolejno wspólna zabawa przeniosła się na zewnątrz, gdzie szczudlarze, mimy i klauni, swoimi popisami rozbawiali publiczność. Na koniec wszystkie dzieci na specjalnej sztaludze wspólnymi siłami stworzyły bajecznie kolorowe 3 metrowe malowidło. Na tym nie kończyły się atrakcje przygotowane dla najmłodszych. W ciągu dwóch dni imprezy, dzieci mogły bezpłatnie, do woli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw, toru przeszkód, elektrycznej kolejki. W niedziele uruchomione zostały specjalnie stanowiska do zbaw manualnych, tworzenia ozdób, malowania  buziek, malowania pamiątkowych podkoszulków, gier planszowych, słowem każde z dzieci mogło znaleźć coś dla siebie.
Dla dorosłych na sobotni wieczór zaplanowano koncert zespołu Fanatic. Grupa uznana za pionierów muzyki disco polo, zwanej też muzyką chodnikową, ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć, w tym platynowe i złote płyty oraz liczne puchary i wyróżnienia. Zespół w tym samym składzie od lat dziewięćdziesiątych bawi publiczność do dnia dzisiejszego. Znanymi utworami takimi jak „ Czarownica” czy „Ty jesteś szczęściem”, rozbawił także publiczność w czasie gminnej imprezy, która głośno wraz z artystami, śpiewała znane melodyjne utwory. Koncert Fanatic stał się bardzo dobrym wstępem do późniejszej zabawy tanecznej, przy muzyce granej przez Zespół Popularni.

W niedzielę, pod batutą Krzysztofa Guńki, w nowym repertuarze zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Przy wsparciu wokalnym Amelii Szczembary oraz Julii Szumnej, Orkiestra wykonała między innymi „Muzykę z filmów Va Bank”, „Stawka większa niż życie”, „07 zgłoś się”, „Trędowata”, „Janosik” oraz takie przeboje jak „Od nocy do nocy”, „Time to say goodbay” oraz  „Mam tę moc z bajki ‘Kraina Lodu”. Natomiast w hołdzie wielkiemu artyście, który także niegdyś gościł na scenie Dni Gminy Wielka Wieś- Zbigniewowi Wodeckiemu, utwór „Zacznij od Bacha” wykonali Gabriela (9 lat) i Piotr (7 lat) Kutnik, a wraz z nimi gościnnie ich tata pan Michał Kutnik, na co dzień solista Opery Krakowskiej. Na scenie zaprezentował się również Łukasz Seweryn w repertuarze Michała Szpaka - "Jesteś bohaterem " i "Color of your life". Realizując w dalszym ciągu program Dni Gminy Wielka Wieś, przyszła pora na emocjonujący Turniej Sołectw, w którym w tym roku wystartowało 10 drużyn, reprezentujących 10 miejscowości. Pięć konkurencji wyłoniło na pierwszym miejscu drużynę z Białego Kościoła, która w nagrodę otrzymała dodatkowo do funduszu sołeckiego 3000 złotych. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Giebułtowa, która otrzymała 2000 złotych, a na trzecim exequo Tomaszowice i Czajowice, które otrzymają po 1000 złotych. Wszystkie drużyny wykazały się dużą determinacją oraz poczuciem humoru w czasie wykonywania poszczególnych zadań. Gratulujemy sportowej postawy drużynom oraz dziękujemy za doping wszystkim kibicom. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mogliśmy zobaczyć pokaz gimnastyczny Ani Rabczyńskiej oraz Cancana w wykonaniu Zespołu Regionalnego Modlniczanki, dla młodzieży, Młodzieżowa Rada Gminy przygotowała powtórnie mini festiwal kolorów, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W ciągu całego niedzielnego popołudnia trwał konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Nowoczesna Gmina Wielka Wieś skierowany do rodzin z terenu gminy. W konkursie polegającym na ułożeniu historii o Gminie Wielka Wieś, przy wykorzystaniu do tego kostek Story Cubes, główną nagrodą był rower, ufundowany przez Stowarzyszenie. Po ogłoszeniu wyników konkursu, na scenie Dni Gminy koncert rozpoczęła pięcioosobowa formacja Black Job.
To zespół muzyków zainspirowanych amerykańską i brytyjską muzyką bluesrockową, który jest finalistą siódmej edycji Megafonu, konkursu organizowanego przez Radio Kraków. Muzycy niedawno nagrali swoją pierwszą krótkometrażową płytę z autorskim materiałem pt. “Dreszcze”. Utwory z niej są z uznaniem przedstawiane w audycjach radiowych jak np. w Tonacji Trójki przez W. Manna. Mocne granie zespołu Black Job było bardzo dobrym wprowadzeniem w muzyczną ucztę, która była wciąż przed nami. Do wejścia na scenę bowiem przygotowywał się już zespół Kombii, gwiazda XIV Dni Gminy Wielka Wieś. Nikt nie miał wątpliwości, że ten koncert będzie wyjątkowym wydarzeniem dla mieszkańców oraz wszystkich gości, o czym wspomniał również Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, witając wszystkich gości tuż przed koncertem. Tak też się stało. Grzegorz Skawiński wraz z zespołem stanął na wysokości zadania i nie zawiódł swoich fanów. Muzyka, gra świateł, obrazów i charakterystyczny wokal wprowadziły niesamowitą atmosferę. Publiczność śpiewała znane teksty takie jak choćby „Black & white”, czy „Słodkiego miłego życia”, żywo reagowała na kolejne utwory oraz interakcje podejmowane przez zespół. Niezapomniany koncert, niezapomniane emocje i świetną zabawę po koncercie dopełnił taniec barwnych fonatann, które stworzyły niezwykły barwno-muzyczny pokaz. Dwa dni głównych obchodów XIV Dni Gminy Wielka Wieś oraz imprezy towarzyszące, bardzo szybko minęły, pogoda dopisała, a uśmiechy na twarzach mieszkańców i gości opuszczających wydarzenia, sugerują, że to był naprawdę radosny czas.

                     

Dziękujemy za pomoc przy organizacji XIV Dni Gminy Wielka Wieś: Prezesowi LKS Sportowiec Modlniczka, OSP Modlniczka, OSP Modlnica, OSP Tomaszowice, Michałowi Krawczykowi, Arkadiuszowi Nędzka, Józefowi Górskiemu-Sołtysowi Modlniczki, Wiesławowi Żurkowi-Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy, Rejonowemu Zarządowi Infrastruktury w Krakowie, Komendantowi Komisariatu Policji w Zielonkach Włodzimierzowi Gamratowi wraz z funkcjonariuszami, Młodzieżowej Radzie Gminy, Centrum Edukacyjnemu Feniks, Sołectwu Czajowice, Jerzemu Roszkiewiczowi - Biuro Usług Turystycznych Gacek. Dziękujemy również wszystkim Sponsorom XIV Dni Gminy Wielka Wieś.

                    

 

                    

 

                                                                                                                                                            

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.